J O C O B spol. s r. o. - specialista na stroje JCB

Firma JOCOB operuje na českém trhu od roku 1992 a aktivně působí v oblastích: stavební stroje, zemní stroje a zemědělské stroje značky JCB. Za dlouhou historii se staly stroje značky JCB špičkou ve své kategorii. Hlavní náplní je prodej nové a použité techniky JCB (bagr, traktorbagr 4CX, JCB 3CX, JCB 2CX; minirypadla 8026, 8030,48Z, 86C, teleskopické manipulátory - nakladače JCB 531-70, 535-95, 541-70 stavební i Agri verze a mnoho dalších typů strojů této značky), zajišťuje také financování, nabízíme kompletní servis strojů JCB po celé ČR, servisní prohlídky, prodej kvalitních originálních náhradních dílů JCB za zajímavé ceny (lžíce na bagry, lopaty na manipulátory, zuby..), příslušenství jako hydraulická kladiva, pneumatiky, výroba hydraulických hadic na počkání a další. Dále nabízíme poradenství a půjčovnu strojů JCB (kolové, pásové, manipulační). Operativně působíme na celém území české republiky, nabízíme i rychlou servisní službu do 24h i možnost dodání ND expresní zásilkovou službou. Nabízíme také možnost vykoupení Vašeho stroje JCB. Jsme odborníci svého oboru, staráme se o více než 500 strojů a naše klientela se stále rozšiřuje o nové spokojené zákazníky, protože nabízíme ten nejkvalitnější servis, který je i cenově dostupný a jsme schopným a spolehlivým partnerem pro údržbu Vašich strojů. Staňte se i VY našimi spokojenými zákazníky! Jsme tu pro Vás. Na spolupráci s Vámi se těší celý tým f. JOCOB

Historie

Firma JOCOB spol. s r.o. vznikla na jaře roku 1992 v centru východních Čech v Hradci Králové. Není to náhoda, proč zrovna zde. Vždyť jádro firmy tvoří pracovníci, kteří stáli při zrodu prvního výhradního zastoupení pro stroje značky JCB firmou Bankes and Lovelace Ltd. v ČSSR (1979). Toto zastoupení bylo tvořeno třemi středisky : Praha, Hradec Králové a Bratislava. Za dobu trvání tohoto zastoupení (do r. 1990) značka JCB pronikla do hlubokého podvědomí odborné veřejnosti a dostala se na špičku v oblasti zemních a stavebních strojů. Po změně politické situace u nás a tlaku různých lobystických skupin bylo nakonec výhradní zastoupení převedeno na rakouskou firmu Terra, která převzala desetiletý, zaběhnutý a velmi lukrativní trh s těmito stroji. Ze tří středisek bývalého zastoupení nakonec vznikly soukromé firmy a tak vznikla i firma JOCOB spol. s r.o. Jak jinak zůročit více jak 10-ti leté zkušenosti, odborná školení ve výrobním závodě v Rocesteru (viz foto z roku 1988 s majitelem f. JCB - Josefem Cyrilem Bamfordem) i u nás, stavební veletrhy v Brně, nespočet odborné literatury i stovky spokojených zákazníků?

Od roku 1992, kdy byla f. JOCOB spol. s r.o. založena se hodně změnilo. Dnes již je nepředstavitelné, že k servisu asi 50 strojů stačila 1 kancelář, 1 servisní auto se dvěma mechaniky, malý skládek ND a dvorek o 100m2. Dnešní objekt f. JOCOB spol. s r.o. v Třebechovicích pod Orebem, do kterého jsme se přestěhovali v roce 1996, tvoří již důstojné zázemí pro poskytování obchodních i servisních služeb. Na ploše 10 ha stojí nově rekonstruované dílny o ploše 1500m2 , kde mají své místo i skladové prostory ND a strojů připravené k prodeji, olejové hospodářství, skladové prostory pneumatik a příslušenstvích jako jsou hydraulická kladiva, čerpadlárna, dílna na výrobu hydraulických hadic, kanceláře, místnost pro zákazníky a další.

V roce 2003 postihla f. JOCOB spol. s r.o. tragická událost, když náhle zemřel spoluzakladatel a spoluvlastník firmy - pan Milan Kotek. Ztráta čestného a pracovitého člověka a hlavně dobrého kamaráda nás všechny zaskočila. Díky zahraničním partnerům jsme překonali i krizi finanční, která zákonitě nastala po jeho úmrtí. V dnešní době je už firma zase zpátky v zaběhlých kolejí a může opět splnit všechny požadavky i nejnáročnějších zákazníků. 

V současné době má f. JOCOB spol. s r.o. v péči více jak 500 strojů. Čtyři servisní vozy, které má firma k dizpozici krouží stále po celém území ČR. Dva větší vozy Ford Tranzit a jeden Citroen Jumper jsou plně vybaveny speciálním servisním nářadím a jsou určeny hlavně pro větší opravy, nebo běžný intervalový servis. Osobní auta jsou vyhrazena spíše pro odstraňování náhlých poruch a diagnostiku závad. I když f. JOCOB spol. s r.o. nemá v součastnosti výhradní zastoupení pro stroje značky JCB, drží si stále vysoký standard a krok s firmami, které toto zastoupení mají. Vysoká odbornost servisních techniků proškolovaných u zahraničních partnerů, rychlé dodávky originálních náhradních dílů, moderní výpočetní technika a solidní přístup k zákazníkovi to jsou jistě důvody, proč se klientela f. JOCOB spol. s r.o. stále rozšiřuje.

NOVINKY v nabídce